Turkish Arabic English

Hava Durumu

ANKARA

İstihdam Seferberliği 2018

İstihdam teşviklerine ilişkin yasal düzenlemeleri de içeren 7103 sayılı Kanun TBMM'de kabul edilmiş ve 27.03.2018 tarihli ve 30373 sayılı 2. Mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yeni istihdam teşvikleri 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 arasında 3 yıl süreyle uygulanacaktır. Kanun ile ayrıca 1 Nisan 2018 tarihinden önceki dönemde tüm şartları taşıdığı halde 5510 sayılı, 4447 sayılı, 6111 sayılı Kanun veya diğer kanunlarla sağlanan istihdam prim teşviki, destek ve indirimlerinden yararlanmamış üyelerimizin en geç 31 Mayıs 2018 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu'na yazılı olarak başvurmaları halinde bu Kanunlar ile getirilmiş teşviklerden yararlanma imkanı bulunmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

TMO SATIŞ DUYURUSU

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nden intikal eden; Arpa, Ekmeklik Buğday ve Makarnalık Buğday satışlarına ilişkin  yazılar aşağıdaki linklerde yer almaktadır.

Arpa Satışı için tıklayınız.

Ekmeklik Buğday Satışı için tıklayınız.

Makarnalık Buğday Satışı için tıklayınız.

ET VE SÜT KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DUYURU

 

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü "Taze Karkas Dana Eti Satışı" yazısı için tıklayınız.

Çin Halk Cumhuriyeti ile Yeni Vize Uygulaması

Ayrıntılar için tıkalyınız.

TMO DUYURU

Kırklareli Şube Müdürlüğü stoklarından Mamul Madde İhracatı Kapsamında satışa açılan ekmeklik buğdayların bir kısmı satılmış olup, ekli listedeki cetvelde bilgilerine yer verilen ekmeklik buğday stokları 10 binlik tonluk sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla tabloda belirtilen stoklar Mamul Madde İhracatı Kapsamında satışı devam etmektedir.

Satışa açılan 2016 yılı buğday stokları listesi için tıklayınız.