Turkish Arabic English

Hava Durumu

ANKARA

YEDİNCİSİ DÜZENLENEN TOKAT TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA KATILIM SAĞLANDI

YEDİNCİSİ DÜZENLENEN TOKAT TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA KATILIM SAĞLANDI

Tokat Ticaret Borsası, bu yıl yedincisi düzenlenen Tokat Tarım ve Hayvancılık Fuarına geniş bir ürün yelpazesiyle katıldı. Tarım ve Hayvancılık Fuarının 2013’ten beri iştirakçisi olan Tokat Ticaret Borsası, 08-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda üyelerine ait ürünlerin tanıtımını yapıyor. Ayrıca Borsa çalışmalarıyla ilgili vatandaşlara bilgilendirmenin de yapıldığı standı ilk gün ziyaret edenler arasında; Tokat Valisi Dr.Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu oldu.

Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora yaptığı açıklamada, bu tip organizasyonların Tokat tarım ve hayvancılığı geliştiren, tarım teknolojilerini bu teknolojilere ulaşmak isteyen çiftçilerin ayağına getiren değerli çalışmalar olduğu söyledi. Başkan BORA; “Biz 2013’ten beri bu fuara elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz Tokat Bölgesinde üretilen ürünlerimize standımızda yer verdik. Ayrıca Borsa Çalışmalarımızla ilgili gerekli tüm bilgilendirmeleri de yine standımızda yapıyoruz. Organizasyonun ülkemize, bölgemize fayda getirmesini diliyor, bir tarım kenti olan Tokat’ta bu fuarı ziyaret etmeyen vatandaşımızın kalmamasını umut ediyorum. Şehrimizin yöneticilerinin fuara gösterdiği önemden ötürü de çok teşekkür ediyorum” dedi.

tarimfauri2018-2
tarimfuari2018

x

DUYURU

            Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Kanun No:7161) 18/01/2019 Tarih ve 30659 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kanunun 24. Maddesi ile 4342 Sayılı Mera Kanununun 30 ncu maddesinin (c)  ve (d) bentleri kaldırılmılştır.

            Bu Kapsamda ;

c) Üreticilerden satın alınan sütün satın alma bedelinin binde 1’i oranında ,süt işleyen kuruluşlarca yapılacak kesinti,

d) Yurt içinde yetiştirilen ve satışı yapılan büyük ve küçükbaş canlı hayvanların satış bedellerinin binde 1’i oranında satıcılardan alınacak pay, kesintileri kaldırılmıştır.

            Buna göre ; 17/01/2019 tarihine kadar düzenlenmiş olan evraklarda (müstahsil makbuzu,fatura) mera fonu kesintisi yapılmaya devam edilecek olup , 18/01/2019 ve sonrası ilgili tüm evraklarda ise mera fonu kesintisi yapılmayacaktır.

            Canlı hayvan ve süt alım-satımı yapan üyelerimize ve sektör temsilcilerine , mevzuat değişikliğine göre işlem yapılması hususunu önemle hatırlatırız