Turkish Arabic English

Hava Durumu

ANKARA

BAŞKAN BORA’DAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE TAM DESTEK

BAŞKAN BORA’DAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE TAM DESTEK

Tokat  Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan “2019 İstihdam Seferberliği” programını desteklediklerini belirterek “İstihdam seferberliği, iş verenlerimize çok önemli destekleri beraberinde sunuyor” dedi.

İstihdam Seferberliği 2019 programı hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Bora, programın Türkiye’nin gücüne ve geleceğine katkı sağlayacağını ifade etti.

Üyelerini ve tüm iş dünyasını istihdam kampanyasına destek vermeye davet eden Başkan Bora;  “ İstihdam Seferberliği, işverenlerimiz için çok önemli tarihi destekleri içerisinde barındırıyor. İşverenlerimiz nisan ayı sonuna kadar sağlayacağı her ilave istihdam için, 3 ay boyunca prim ve verginin yanında ücret ödemeyecek. Devam eden 9 ay boyunca da yine prim ve vergileri ödemiyor. Bunun yanı sıra yeni istihdamın SGK primine ve vergisine de ayrıca  destek sağlanıyor. İşverenler, Aralık 2020’ye kadar her yeni istihdam için, 12 ay süresince SGK primlerini ve vergileri ödemiyor. Kadın, genç ve engelli istihdamında ise bu destek 18 aya kadar çıkıyor. İmalat ve bilişim sektöründeki istihdamlar için ise daha yüksek tutarlarda prim desteği sağlandığını belirterek “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan yeni istihdam seferberliğinin ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

x