Turkish English

Hava Durumu

ANKARA

TOKAT TİCARET BORSASI’NDAN VEFA DESTEĞİ

TOKAT TİCARET BORSASI’NDAN VEFA DESTEĞİ
Tokat Ticaret Borsası tarafından Tokat Valiliği tarafından yürütülen Vefa Sosyal Destek çalışmalarına destek geldi. Tokat Ticaret Borsası 100 paket gıda yardımı ile devletimizin ve milletimizin yanındayız mesajını verdi.
Koronavirüs (Covid19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından evde kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımların arttırılacağının duyurulmasının ardından harekete geçen Tokat Valiliği, hazırladığı vefa sosyal destek yardım paketlerini merkez ilçe ile birlikte Tokat’ın 12 ilçesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdı.
-Öne çekilen ramazan yardımlarından bir bölümü Valiliğe teslim edildi
Yapılan çalışmalara Tokat Ticaret Borsası da kayıtsız kalmadı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkıları ile her yıl Ramazan Ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan gıda yardımları, bu yıl salgın nedeniyle erkene çekilmişti. Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora; hazırlanan bu yardım paketlerinden 100 adedinin Tokat Valiliği’nin çalışmalarında kullanılması için Tokat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim edildiğini duyurdu.
-Yardımlar son dönemde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için kullanılacak
Yapılan yardımların yalnız yaşayan 65 yaş üstü yaşlılar, kronik rahatsızlığı bulunanlar, yevmiye usulü çalışırken bu dönemde işsiz kalanlar, SSK’lı çalışıp geriye dönük 6 ay primi yatmamış işsiz vatandaşlar için kullanılacağı öğrenildi.
-Başkan Bora: “Şimdi birlik zamanı. Şimdi destek zamanı!”
Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora, Tokat Valiliğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve sivil toplum örgütlerinin de bu çalışmalarda güçleri ölçüsünde destek vermelerinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek; “Biz sadece çorbada tuzu olsun isteyenlerdeniz. Eminim birçok sivil toplum örgütü de aynı hassasiyetle benzer çalışmalar yapacaklardır. Ama bu konuda elinde en doğru verilere sahip olan kurumun Tokat Valiliği bünyesinde hizmet veren kurum ve kuruluşlar olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden biz inisiyatifimizi bu şekilde kullandık, tüm arkadaşlara da mantıklı olanın bu olduğunu gönül rahatlığıyla söylemek isterim. Şimdi birlik zamanı. Şimdi destek zamanı! Ülkemizin ve dünyanın kısa zamanda bu illetten kurtulmasını ve hayatın yeniden normale dönmesini diliyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan; Tokat Valisi Dr Ozan Balcı’nın, Ticaret Borsası’na örnek tutumundan dolayı teşekkür ettiği öğrenildi.

2020-gdayardm-1
2020-gdayardm-2
2020-gdayardm-1
2020-gdayardm-3
2020-gdayardm-2
2020-gdayardm-3
2020-gdayardm-4
2020-gdayardm-7
2020-gdayardm-6
2020-gdayardm-9
2020-gdayardm-8

x

BORSAMIZDA 01/10/2020 TARİHİNDEN İTİBAREN HES KODU SORGULAMA UYGULAMASI BAŞLATIMIŞTIR.BORSAMIZA GELECEK ÜYE VE ZİYARETÇİLERİN HES KODU ALMALARINI RİCA EDERİZ. HES KODU NEDİR NASIL ALINIR ?

http://www.tokattb.org.tr/index.php/manset-haberler/2361-hes-kodu-nas%C4%B1l-al%C4%B1n%C4%B1r.html