Turkish English

Hava Durumu

ANKARA

KOBİ'lere Büyük Nefes "TOBB Nefes Kredisi

Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfi Bora, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik ve Denizbank Tokat Şube Müdürü Paşa Yalçın bir araya gelerek Nefes Kredisi hakkında görüşme gerçekleştirdiler.
Gerçekleşen görüşmede , Oda/Borsa Üye İşletmelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde TOBB tarafından başarıyla gerçekleştirilen Nefes Kredisi Projesi tekrar başlatıldığı,
Krediye ilişkin protokol 27 Nisan 2020 tarihinde TOBB, DenizBank ve KGF tarafından imzalandığı belirtildi.
Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlandırılmasına katkı sunmak amacıyla Cumhurbaşkanlığımızca açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Koordinasyonunda yürütülen ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında oda/borsalarımız üyelerine düşük faizle kredi sağlamak için hayata geçirilen TOBB Nefes Kredisi Projesinde katılımcı banka olarak DenizBank yer almıştır.
Bu çerçevede, Oda ve Borsa üyelerimiz DenizBank Tokat Şubesinden 27.04.2020 tarihi itibariyle itibarıyla başvuruda bulunarak kredi kullanmaya başlanıldığı belirtildi.
DenizBank bu hassas süreçte elini tekrar taşın altına koyarak, TOBB ve KGF desteğinde yıllık %7,5 faiz oranı ile kredi kullandırarak, Üyelerimize nefes aldıracaktır. Oda/Borsa Üyelerimizin kullanacağı kredi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz olup 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacağı belirtildi.
Üyelerin krediye başvurabilmek için öncellikle Oda ve borsamızdan açıklama olarak "Nefes Kredisi Başvurusu İçindir" ibareli faaliyet belgesi alınması gerekmektedir.
DenizBank KGF'ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf veya komisyon talep edilmeyeceği belirtilmiştir.
Yapılan görüşme sonunda , bu zorlu süreçte üyelerimizi yalnız bırakmayarak bu protokolü gerçekleştiren başta TOBB Başkanı Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU olmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne, Kredi Garanti Fonu'na ve DenizBank'a şükranlarımızı sunuyoruz denildi.

x

BORSAMIZDA 01/10/2020 TARİHİNDEN İTİBAREN HES KODU SORGULAMA UYGULAMASI BAŞLATIMIŞTIR.BORSAMIZA GELECEK ÜYE VE ZİYARETÇİLERİN HES KODU ALMALARINI RİCA EDERİZ. HES KODU NEDİR NASIL ALINIR ?

http://www.tokattb.org.tr/index.php/manset-haberler/2361-hes-kodu-nas%C4%B1l-al%C4%B1n%C4%B1r.html