Turkish English

Hava Durumu

ANKARA

ÜRETMEK ZOR KARALAMAK KOLAY

ÜRETMEK ZOR, KARALAMAK KOLAY
Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, son günlerde Dimes’e karşı sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyasını büyük bir şaşkınlıkla takip ettiğini dile getirerek, üretmenin ne kadar zor, karalamanın ise ne kadar kolay olduğunun bu örnekle görüldüğüne dikkat çekti.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy'un sosyal medya hesabından yaptığı 'Küflü ürün' paylaşımı üzerine DİMES Genel Müdürü Ozan Diren ilk inceleme sonuçlarına göre sorunun üretim kaynaklı değil, lojistik süreçte veya market rafındaki düşme gibi bir durumda ambalajda oluşan deformasyona bağlı hava alması kaynaklı olduğunu söyledi.
Başkan Bora, yapılan paylaşım sonrasında ürün üzerinde yapılan inceleme ve akabindeki açıklamaya da vurgu yaparak; “Bu açıklama bize şunu gösterdi. Bir ürünün marka değerinin düşürülmesi sosyal medya üzerinden ne kadar da kolaymış değil mi? Halbuki söz konusu üründe üretime bağlı bir sorun da yok. Türkiye’nin ve hatta dünyanın dört bir yanına dağıtım ağı olan bir üründen bahsediyoruz. Bu dağıtım sonrasında binlerce markette, binlerce bakkalda raflara konan bir üründen bahsediyoruz. Cumhuriyet tarihinin kurumsallaşma modeli ile örnek şirketlerinden birisi olacaksın, üretim hacminle dünya pazarına açılacaksın, sağladığın istihdamını ekonomik krize ve hatta pandemiye rağmen korumayı başaracaksın, kısacası üretimin en zor olduğu şu anlarda bile üretmeye devam edeceksin ama bir sosyal medya mesajı ile kendini karalama kampanyasının tam ortasında bulacaksın. İnanın ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Ve bu durumun üretim sonrasında yaşanan bir durum olduğu da hemen yapılan inceleme sonrasında ortaya çıkmış durumda. Büyük bir şaşkınlıkla takip ediyoruz. Ne olacak şimdi? Ben söyleyeyim. Tokat’ın bağrından kopan Dimes’e hemşerileri olarak bizler sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin duyarlı vatandaşları, ülkenin değerli bir üreticisi olan Dimes’in yanında duracak. Üretim zor, karalamak kolay! Herkesi sağ duyuya davet ediyor, bu kampanyanın bilerek veya bilmeyerek bir parçası olan vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.