Hava Durumu

ANKARA

2013'DEN GÜNÜMÜZE TOKAT TİCARET BORSASI

Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi BORA bir bilgilendirme toplantısı düzenleyerek; Borsa toplantı salonunda basın açıklaması yaptı; 2013’den günümüze kadar yapmış olduğu çalışmalarla ilgili bilgi aktarımında bulunup , değerli ekibi ile birlikte tekrardan bu yola koyulduklarını dile getirdi. Borsa seçimlerinin 1 Ekim 2022 ‘de olacağını belirtti.

TOBB ve bünyesindeki Odalar ve Borsaların çok ciddi kurumlar olup tecrübe ve emek istediğinin bilincinde olan Başkan BORA ;Sözlerine başlamadan önce görev yapmış eski başkanları sırasıyla anarak Tokat Ticaret Borsası’na yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürlerini iletti.

“ÜYELERİMİZ NELER YAPTIKLARIMIZI BİLİYOR”

Üyelerimiz neler yaptıklarımızı birebir temasta olduğumuz için çok iyi biliyorlar.2013 yılında göreve geldiğimizde hiçbir şeyimiz yoktu. Akabinde yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte şimdiki binamızda olan 3 ofisi satın aldık .İçini düzenledik.Akredite Borsa olarak yolumuza devam etmek istedik ve yaptığımız çalışmalar sonucunda ilk denetimi başarı ile geçerek Akredite Borsa olmayı başardık.Borsamızın tanınabilirliği şeffaf,hesap verilebirliği adına akreditasyon belgesi alarak çalışmalarımıza başladık. Personelimizinde deneyimli olması bizim için çok büyük avantajdı.Akreditasyon belgesi sayesinde şuanda Tokat Ticaret Borsası’yla yurt dışında herhangi bir yerde olan borsa; örneğin Paris Ticaret Borsası aynı yeterlilikte hizmet vermektedir. Bağımsız denetim ile yılda 1 kez denetleniyoruz.

“MOBİL HİZMET ARACI İLE ÜYELERİMİZE ULAŞTIK”

Yine kurumumuza aldığımız 2 adet sıfır aracın bir tanesine gerekli teknolojik alt yapıyı sağlayarak mobil tescil aracı haline getirdik.Böylece üyelerimizin iş yoğunluğu nedeni ile hizmet binamıza gelmektense hizmeti ayaklarına götürdük.

“9 YILDIR BORSA HABER GAZETESİ ÇIKARIYORUZ”

3 ayda bir çıkarttığımız Borsa Haber Gazetemizi; üyelerimize bilgilendirme amaçlı istikrarlı bir şekilde ulaştırıyoruz. Yeni çıkan Kanun ,Yönetmelik,Devlet Destekleri,Teşvikleri,Tarımsal Kırsal Kalkınma ya da AB Hibe Projeleri hakkında bilgilendirme yapmış oluyoruz.

“HİZMETLERİ SIRALADI”

Üyelerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek için park sorunu olmayan, altyapısı kaliteli modern bir hizmet sağlayabilmek için Tokat’ın en güzide mevkisinde 3 adet ofis satın alarak gerekli tadilat ve onarımlarından sonra kurum kimliğini artıracak bir hizmet binasının kazanımını sağladık. Modern bir eğitim salonu,mescit,arşiv ve laboratuvar bölümlerini de kurumumuz bünyesine kattık.Tokat merkezinde bulunan buğday pazarında satın aldığımız bir işyerini modern tefrişatlarıyla satış salonuna çevirdik.Uzun süredir üyelerimizin talepleri doğrultusunda Perten Marka IM-9500 buğday,mısır,arpa Analiz cihazını kurumumuza kazandırdık.
Tokat’a yeni ve modern bir buğday pazarı kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor yer tahsisi açısından son aşamaya gelinmiş olup,üye kabulüne de devam edilmektedir.
Kurumumuz düzenli olarak ödemelerini yapıyor.Göreve geldiğimiz de önümüzde bir sürü birikmiş fatura vardı.Bunların hepsini ödedik.Kurumun borcu bizim borcumuzdur.Biz bu anlayış ile kendi işimzi yaptığımız gibi yapıyoruz.Kurumumuzdan şu anda hiçbir ticaret erbabının alacağı yok dedi.


“REKLAM AZ İŞ ÇOK”


Borsa olarak yapılan çalışmaların Tokat Kamuoyuna çok fazla yansımaması hakkında konuşan Başkan Lütfi BORA “Bizler işlerimizden feragat ederek burdayız.Gecemizi gündüzümüze katarak Türkiye ekonomisi için reklam tarafı az, iş tarafı çok hareket etmemiz lazım ifadelerini kullandı.
Tokat’ta yapacak işlerimiz bitmedi. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek basın mensubu arkadaşlara teşekkürlerini iletti.