Hava Durumu

ANKARA

TOKAT TİCARET BORSASI VE TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Deprem bölgesindeki vatandaşlar için tedarik edilen acil ihtiyaç maddelerini taşıyan kamyon deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yaşanan 7.7’lik deprem ile Elbistan ilçesinde yaşanan 7.6 büyüklüğündeki depremler ve takip eden artçı depremler dolayısıyla mağdur olan afet bölgesindeki vatandaşlar için yardım malzemesi gönderildi.
Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora, depremzedeler için hazırladığımız ve içerisinde 200 elektrikli soba, 500 battaniye, 500 mont, 200 yağmurluk, 1500 içlikbere takımı ile çok sayıda gıda ve temizlik ürününün yer aldığı yardım malzemesi yüklü kamyon yola çıktı.10 ilde can kayıplarına ve yıkıma yol açan depremin yaralarını sarmak için ülke genelinde başlayan Tek Yürek Seferberliğine biz de katkı sağlamak istedik. Bölgede ciddi bir soğuk var. Biz de bu maksatla ağırlıklı olarak elektrikli soba tedarik ettik. Bu yarayı birlikte saracağız. Diğer kampanyalara da desteklerimiz sürüyor. Tüm üyelerimizi ve vatandaşlarımızı yapılan çağrılara destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu.
Tokat Ticaret Borsası ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odasının öz kaynakları ile tedarik ettiği acil ihtiyaç maddeleri, yüklemenin tamamlanmasının ardından yola çıktı.
TOKATTBTOKATSO-2