Turkish English

Hava Durumu

ANKARA

BORSA YÖNETİMİNDEN TOKAT İL EMNİYETİNE ZİYARET

Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi BORA; Yönetim Kurulu Üyemiz Celal AKIN ve Meclis Üyemiz Muhlis YILMAZ ile birlikte Tokat İl Emniyet Müdürümüz;Armağan Adnan Erdoğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

TOKAT ZİRAAT KATILIM BANKASI'NDAN BORSAMIZA ZİYARET

 

Tokat Ziraat Katılım Bankası Şube Yöneticisi Levent SELİMHAN ve Perakende Müşteri İlişkileri Yetkilisi Özkan ÜSTÜNDAĞ ; Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi BORA’yı makamında ziyaret etti. Başkan Bora nazik ziyaretleri için konuklarına teşekkür etti.

ÜRETMEK ZOR KARALAMAK KOLAY

ÜRETMEK ZOR, KARALAMAK KOLAY
Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, son günlerde Dimes’e karşı sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyasını büyük bir şaşkınlıkla takip ettiğini dile getirerek, üretmenin ne kadar zor, karalamanın ise ne kadar kolay olduğunun bu örnekle görüldüğüne dikkat çekti.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy'un sosyal medya hesabından yaptığı 'Küflü ürün' paylaşımı üzerine DİMES Genel Müdürü Ozan Diren ilk inceleme sonuçlarına göre sorunun üretim kaynaklı değil, lojistik süreçte veya market rafındaki düşme gibi bir durumda ambalajda oluşan deformasyona bağlı hava alması kaynaklı olduğunu söyledi.
Başkan Bora, yapılan paylaşım sonrasında ürün üzerinde yapılan inceleme ve akabindeki açıklamaya da vurgu yaparak; “Bu açıklama bize şunu gösterdi. Bir ürünün marka değerinin düşürülmesi sosyal medya üzerinden ne kadar da kolaymış değil mi? Halbuki söz konusu üründe üretime bağlı bir sorun da yok. Türkiye’nin ve hatta dünyanın dört bir yanına dağıtım ağı olan bir üründen bahsediyoruz. Bu dağıtım sonrasında binlerce markette, binlerce bakkalda raflara konan bir üründen bahsediyoruz. Cumhuriyet tarihinin kurumsallaşma modeli ile örnek şirketlerinden birisi olacaksın, üretim hacminle dünya pazarına açılacaksın, sağladığın istihdamını ekonomik krize ve hatta pandemiye rağmen korumayı başaracaksın, kısacası üretimin en zor olduğu şu anlarda bile üretmeye devam edeceksin ama bir sosyal medya mesajı ile kendini karalama kampanyasının tam ortasında bulacaksın. İnanın ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Ve bu durumun üretim sonrasında yaşanan bir durum olduğu da hemen yapılan inceleme sonrasında ortaya çıkmış durumda. Büyük bir şaşkınlıkla takip ediyoruz. Ne olacak şimdi? Ben söyleyeyim. Tokat’ın bağrından kopan Dimes’e hemşerileri olarak bizler sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin duyarlı vatandaşları, ülkenin değerli bir üreticisi olan Dimes’in yanında duracak. Üretim zor, karalamak kolay! Herkesi sağ duyuya davet ediyor, bu kampanyanın bilerek veya bilmeyerek bir parçası olan vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

TOBB'dan Nefes Kredisi!

 

Değerli Üyelerimiz;

TOBB ve Borsamız işbirliğinde bankalar ile protokol imzalanarak Nefes Kredisi Projesi 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle tekrar başlamıştır.

Başvurabilecek firmalar:2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre %25 düşük olan üyeler faydalanabilecektir. 2019 yılı ve sonrasında kurulmuş şirketler için bu şart aranmayacaktır.

Başvuru evrakı: “Nefes Kredisi başvurusu içindir.” İbareli oda faaliyet belgesi alacaklardır. Faaliyet belgesi ayrıca dijital ortamdan da temin edilecebilecektir. 1 Haziran 2021 tarihinden önce alınan faaliyet belgeleri bankalarca işleme alınmayacaktır.

Bankalar: Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank,İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank,Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası’dır.

Kredi miktarı: 2020 yılı cirosu 1 milyon TL altında cirosu olan işletmeler azami 50.000 TL, 1 milyon TL ve 10 milyon TL(dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 200.000 TL kullanabilecektir. 10 milyon TL üstü olan işletmeler krediye başvuramayacaktır.

Kredi vadesi: 6 ay anapara ve faiz ödemesiz,sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli.

Brüt faiz oranı ve masraflar: yıllık % 17,50 ( onbinde 3 KGF komisyonu + % 1 banka komisyonu)

 

Kamuoyunun Bilgisine

Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyeleri olarak, Sn. Başkan Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’na yönelik çıkan bu haberleri kınıyor, Oda TV’de yer alan bu haberlerin çamur at izi kalsın mantığında üretilen asılsız dedikodulardan öte gidemeyeceğini kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.