Turkish Arabic English

Hava Durumu

ANKARA

15 Temmuzu Unutmadık! Unutmayacağız! Unutturmayacağız!

15 Temmuzu Unutmadık! Unutmayacağız! Unutturmayacağız!

Milletin kaderini, o milletin içinden çıkan bilge liderler ve onurlu fertler belirler…

Kelimelerle, sloganlarla değil, ruhla yazılan bir destanı, yani 15 Temmuz’u belki de en anlamlı şekilde tasvir edebileceğim bir cümle olarak görüyorum bu cümleyi.

Bir gece düşünün…

Karanlık erkler tarafından kontrol edilen bir terörist grubun, nasıl da kandan beslenen bir mantığa sahip olduğunu ilan ettiği bir gece…

İçleri mühimmat dolu devasa savaş araçları evlerimizin önünden geçiyor.

Çelikten uçaklar, milletin iradesine olan kinini, bombalarla kusuyor.

Hedef ruh! Hedef Onurlu Türk Milleti! Hedef siviller…

‘Bugün oldu, bu gece Türkiye’yi milli iradesi değil, ipleri elimizde olan kuklalarla yöneteceğiz’ mesajı veren, kendi kanallarında darbe girişimini meşru göstermeye çalışan devletleri şaşkına çeviren bir direniş!

Harekete geçen bir millet!

Şahadet parmakları havada, tekbirlerle savaş makinelerinin üzerine yürüyen bedenler…

Silahı imanı olan Tokatlı Şehit Mehmet Güder…  Evladını millete emanet edip giden Tokatlı Şehit Birol Yavuz… Erkan Yiğit, Ferhat Kaya, Erdem Diker, Hüseyin Kısa, Ferhat Koç… Tokatlı yiğitler, Tokatlı aslanlar! Ve Ömer Halisdemir… Kahpe kalkışmanın, ihanet dolu darbe girişiminin seyrini değiştiren bir kahraman…

Unutmadık! Unutmayacağız! Unutturmayacağız!

Hem mensubu olduğumuz milletimizle, iman dolu göğüsleriyle savaş makinelerine direnen şehitlerimizle ve her zaman vatan, bayrak, devlet, millet uğruna, şehitler tepesini boş bırakmayan Tokatlılarla gurur duyuyoruz.

Şehit ve gazilerimiz gerekeni yaptılar! Sıra bizde! Çocuklarımıza, torunlarımıza ve onlardan sonra geleceklere bu ruhu miras olarak bırakacağız.

Anlatacağız!

En güçlü olduğumuz dönemde bile millet iradesine saldırı yapılabileceği gerçeğini aklımızdan çıkarmayacağız. Milli birlik ve beraberliğimize gölge düşmesine, ayrıştırılmaya izin vermeyeceğiz.

Düşman saldırıya geçtiğinde, bu topraklarda yaşayan bizlerin hangi dili konuştuğuyla düşmanın ilgilenmediği, şehitlerin camilerden mi yoksa cemevlerinden mi kaldırılıyor olduğunun onlar için bir önemi olmadığı gerçeğini hep hatırlayacağız.

Bugün kutluyor olduğumuz 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günümüzde coşkumuz daim olsun.

Şehitlerimizin ruhları şad, gazilerimizin canları sağ olsun!

Devletimiz baki, irademiz hür olsun…

Vatan sağ olsun!

Lütfi Bora

Tokat Ticaret Borsası

Yönetim Kurulu Başkanı

TOBB YÖNETİMİNDEN BORSAMIZA ZİYARET

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki MURZİOĞLU, Borsamıza bir ziyaret gerçekleştirdi.

      Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU, Tokat Ticaret Borsası Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi BORA'nın makamında gerçekleşen görüşmeye Tokat İl Kadın Girişimciler Başkanı Şükriye BALCI’da katıldı. MURZİOĞLU, bu ziyaretlerdeki esas amacın; şehirlerin ve Oda/Borsaların sorunlarını öğrenerek bu sorunların Ankara'da dile getirilmesini sağlamak olduğunu söyledi. TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun selamlarını getirdiklerini dile getiren MURZİOĞLU, bölgenin sorunlarının raporlanması görevinin kendisine verildiğini söyleyerek, Başkan BORA'nın taleplerini not aldı.

      Başkan BORA, Hem Oda/Borsaların hem de Tokat'ın genelinin sorunlarının konuşulduğu bu toplantılarda üretilen çözüm önerileri doğrultusunda çalışmalar yapıldığını ifade ederek yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MURZİOĞLU’na teşekkürlerini iletti.

BORSA'DAN 676 AİLEYE GIDA YARDIMI

Tokat Ticaret Borsası bu Ramazanda 676 ihtiyaç sahibine gıda paketi yardımı yaptı.

                Her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin önderliğinde ve desteklerinde gerçekleştirilen Ramazan Yardımları kapsamında, Tokat Ticaret Borsası 676 ihtiyaç sahibine erzak ulaştırıldı. Ticaret Borsası Yönetimi tarafından, toplamda 6 kalemden oluşan yardım paketlerinin içerisine; pirinç, sıvı yağ, makarna, zeytin, çay ve şeker  olmasının öngörülmesi sonrasında yardım paketleri hazırlatıldı. Daha sonra Meclis Üyelerimiz ve Personelimiz tarafından yardıma ihtiyacı olan aileler belirlenerek paketlerin tamamı bu ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

                Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi BORA; "Her şeyden önce tüm yurt genelinde bu işe vesile olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'na teşekkür ediyorum. Ülke genelinde gerçekleştirilen en büyük ramazan yardımı hareketinde, Tokat Ticaret Borsasının da yer bulmasını sağladık. Böylece şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine Borsa olarak da bir faydamız dokunmuş oldu. Bizler yüzyıllardır İslam dininin vermiş olduğu güzel ahlakı işlerine güçlerine yansıtan bir ahi inancının günümüzdeki temsilcileriyiz. Dün nasıl bizde olanı paylaşıyorsak, bugün de bunu devam ettirmeye, gelecek nesillere bu kültürü bırakmaya çalışıyoruz. Paylaşımların en cömert olduğu, mübarek Ramazan ayında gücümüz imkanında 676 aileye yardım paketi dağıtımı yapıldı. Meclisimiz ve Personelimiz tarafından titiz bir tutum ile belirlediğimiz ailelere bu yardımları ulaştırmaya çalıştık. Özverili çalışmalarından ötürü yönetimdeki arkadaşlarıma ve ilgili personele teşekkür ediyor, iyi ramazanlar diliyorum. Allah bizlerin birliğini beraberliğini daim kılsın. Allah mutluluğumuzu bozmasın." dedi.

gida2019-1
gida2019-2
gida2019-4
gida2019-3

Haymana Ticaret Borsası Başkanı Vefat Etti.

 

Bir süredir tedavi  gördüğü hastanede vefat eden  Haymana Ticaret Borsası Başkanı Servet Özer’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine, camiamıza  ve iş dünyasına başsağlığı dilerim.
Lütfi Bora
Yön.Kur.Bşk.

ZİLE VERGİ ÖDÜL TÖRENİ

ZİLE VERGİ ÖDÜL TÖRENİ

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, Zile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen iftar yemeği sonrasında vergi rekortmenleri için düzenlenen törende sıralamaya giren mükelleflere ödül verdi.

Zile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Zile'de düzenlenen vergi ödül töreni öncesinde iftar organizasyonu yapıldı. Organizasyona Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfi Bora ve Genel Sekreterimiz Murat Yılmaz katılırken, vergi rekortmenleri askeri ve devlet erkanı tarafından da yalnız bırakılmadı. Tokat Valisi Dr Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Zile Kaymakamı Kubilay Ant, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ile birlikte bürokratlar, sivil toplum örgütü liderleri, oda ve borsa başkanları ve işadamları düzenlenen geceye katılım gösterdi. Açılan iftar sonrasında vergi ödül törenine geçildi.

Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necati Bice, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve Tokat Valisi Dr Ozan Balcı'nın yaptığı selamlama konuşmaları sonrasında ilçedeki gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri aralarında Borsamız Yönetim Kurulu Lütfi Bora’nın da bulunduğu il protokolünün elinden ödüllerini aldı. Hayata geçirilen URGE projeleriyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen görkemli törenle ödül de alan Zile Ticaret ve Sanayi Odası'na destek veren ve projede yer alan üye firmalara da onurluk takdimi yapılırken, başarılı projelerin altında imzaları olan Zile TSO Genel Sekreteri Ertuğrul Oğuz Şengör ile Dış Ticaret Uzmanı ve Proje Koordinatörü Tuğba Vural Özyeşil'e de teşekkür onurlukları verildi.

zile2019-1
zile2019
zile2019-3
zile2019-2
zile2019-5
zile2019-6
zile2019-7
zile2019-8
zile20194

x