Turkish Arabic English

Hava Durumu

ANKARA

VALİ OZAN BALCI'YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

VALİ OZAN BALCI'YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Tokat Ticaret Borsası Yönetimi yayınlanan son valiler kararnamesi ile Tokat'a atanan Vali Dr Ozan Balcı'ya hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Vali Ozan Balcı'nın makamında gerçekleşen ziyarete Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfi Bora, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Suat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Celal Akın, ile birlikte Meclis Üyemiz Muhlis Yılmaz da katıldı. Tarım ve hayvancılık hakkında Tokat ve bölgesindeki durumla alakalı görüş alışverişinde bulunulan görüşme sonrasında heyet, Vali Balcı'ya yeni görevinde başarı temennisinde bulundu.

YEDİNCİSİ DÜZENLENEN TOKAT TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA KATILIM SAĞLANDI

YEDİNCİSİ DÜZENLENEN TOKAT TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA KATILIM SAĞLANDI

Tokat Ticaret Borsası, bu yıl yedincisi düzenlenen Tokat Tarım ve Hayvancılık Fuarına geniş bir ürün yelpazesiyle katıldı. Tarım ve Hayvancılık Fuarının 2013’ten beri iştirakçisi olan Tokat Ticaret Borsası, 08-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda üyelerine ait ürünlerin tanıtımını yapıyor. Ayrıca Borsa çalışmalarıyla ilgili vatandaşlara bilgilendirmenin de yapıldığı standı ilk gün ziyaret edenler arasında; Tokat Valisi Dr.Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu oldu.

Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora yaptığı açıklamada, bu tip organizasyonların Tokat tarım ve hayvancılığı geliştiren, tarım teknolojilerini bu teknolojilere ulaşmak isteyen çiftçilerin ayağına getiren değerli çalışmalar olduğu söyledi. Başkan BORA; “Biz 2013’ten beri bu fuara elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz Tokat Bölgesinde üretilen ürünlerimize standımızda yer verdik. Ayrıca Borsa Çalışmalarımızla ilgili gerekli tüm bilgilendirmeleri de yine standımızda yapıyoruz. Organizasyonun ülkemize, bölgemize fayda getirmesini diliyor, bir tarım kenti olan Tokat’ta bu fuarı ziyaret etmeyen vatandaşımızın kalmamasını umut ediyorum. Şehrimizin yöneticilerinin fuara gösterdiği önemden ötürü de çok teşekkür ediyorum” dedi.

tarimfauri2018-2
tarimfuari2018

TOKAT TİCARET BORSASI'NDAN 800 ÖĞRENCİYE BOT YARDIMI

Tokat Ticaret Borsası 800 öğrenciye bot yardımı yaptı.

Tokat Ticaret Borsası öğrencileri bu yıl da unutmadı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin de verdiği destekle kış öncesinde öğrencilere eğitim yardımı yapan Tokat Ticaret Borsası, bu yıl toplamda 800 öğrenciye bot yardımı yaptı. Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora'nın talimatıyla gerçekleştirilen bot yardımları Tokat il merkezi, Turhal, Erbaa, Pazar ve Niksar'daki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı. Yardım kapsamında toplamda 17 okula 800 çift ayakkabı öğrencilere ulaştırmak adına okul idarecilerine teslim edildi.

Gerçekleştirdikleri çalışmayla ilgili bilgi veren Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, kış gelmeden önce bu yardımların ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılması için gayret gösterdiklerini söyledi. Başkan Bora; "Bu yardımlarımızı imkanlarımız dahilinde her yıl yapmaya devam edeceğiz. Tokat'ta 10, Turhal'da 2, Pazar'da 2, Erbaa'da 2 ve Niksar'da 1 okulumuzda okuyan 800 öğrencimize yardımlarımızı ulaştırdık. Bu vesile ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere, Tokat Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulumuzdaki arkadaşlarıma ve Borsamız Personeline özverilerinden ötürü teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

KAYSERİ VE TOKAT’IN ŞEKER KARDEŞLİĞİ

KAYSERİ TİCARET ODASI'NDAN BORSAMIZA ZİYARET

 
   Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora, Turhal Şeker Fabrikası’nın Kayseri Şeker Fabrikaları A.Ş. tarafından satın alınmasıyla başlayan 2 şehir arasındaki kardeşliğin, ilerleyen süreçte artarak devam edeceği umudunda olduğunu söyledi.
   Kayseri Ticaret Odası yönetimi, Tokat Ticaret Borsası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ile birlikte gerçekleşen ziyarette heyetteki misafirler Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora’nın makamında ağırlandı. Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Celal Akın’ın da katılım sağladığı buluşmada,  Kayseri Şeker Fabrikaları A.Ş'nin Türkiye’deki ilk 500 büyük firma arasında olduğu, eski Turhal Şeker Fabrikasının Kayseri Şeker bünyesine katılmasının çok isabetli bir karar olduğu, İlimiz ve Turhal ilçemizin gelişiminde büyük rol oynayacağı ve çiftçimizin de ilerleyen dönemlerde yüzünün güleceği gibi konulara değinildi. Gerçekleşen ziyaret sonrasında bir değerlendirmede bulunan Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora, Turhal Şeker Fabrikası’nın Kayseri Şeker Fabrikaları A.Ş. tarafından satın alınmasıyla başlayan 2 şehir arasındaki kardeşliğin, ilerleyen süreçte, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan artarak devam edeceği umudunda olduğunu söyledi.

Tokat Ticaret Borsası'ndan "Enflasyonla Mücadele Programı"na Destek

 

 

  Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi BORA enflasyonla mücadele programına ilişkin yaptığı değerlendirmede,  "Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında son dönemlerde döviz kurlarında yaşanan olağan dışı hareketlerin etkisiyle artan enflasyon nedeniyle hem alım gücü düşen vatandaşları, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmaları etkileyen olumsuzluğa karşı topyekûn bir iktisadi mücadele başlatılmıştır. " dedi.

  Başkan Bora, "TOBB ve Odalar-Borsalar bu mücadelenin kalbi noktasındadır. Her milli konuda olduğu gibi bu konuda da milli bir dayanışma içinde olmamız gerekir. TOBB'nin başlattığı Enflasyonla Mücadele kapsamında  81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz."

  Kamu ve özel sektör arasında kurulacak güçlü koordinasyon ile yaşanan bu zorlu sürecin geride bırakılacağına inandığını ifade eden Başkan Lütfi Bora Enflasyonla Mücadele programı kapsamında enflasyonu tetikleyen ürünlerde yapılacak fiyat indirimi ile ekonomik canlanmanın hem vatandaş lehine hem de üreten kesim lehine olacağına ve bu sayede ekonomik canlanmanın sağlanacağına inandıklarını belirterek Enflasyonla Mücadele Programına tam destek verdiklerini ifade ederek "Bu noktada tüm üyelerimize bu mücadele için çağrıda bulunuyoruz. TOBB tarafından gönderilen ve Tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetleri üreten üyelerimizin programa destek olmak amacı ile asgari 3 ay süre ile ve en az %10 oranında indirim yapmaya davet ediyoruz." dedi.