Turkish Arabic English

Hava Durumu

ANKARA

15 Temmuzu Unutmadık! Unutmayacağız! Unutturmayacağız!

15 Temmuzu Unutmadık! Unutmayacağız! Unutturmayacağız!

Milletin kaderini, o milletin içinden çıkan bilge liderler ve onurlu fertler belirler…

Kelimelerle, sloganlarla değil, ruhla yazılan bir destanı, yani 15 Temmuz’u belki de en anlamlı şekilde tasvir edebileceğim bir cümle olarak görüyorum bu cümleyi.

Bir gece düşünün…

Karanlık erkler tarafından kontrol edilen bir terörist grubun, nasıl da kandan beslenen bir mantığa sahip olduğunu ilan ettiği bir gece…

İçleri mühimmat dolu devasa savaş araçları evlerimizin önünden geçiyor.

Çelikten uçaklar, milletin iradesine olan kinini, bombalarla kusuyor.

Hedef ruh! Hedef Onurlu Türk Milleti! Hedef siviller…

‘Bugün oldu, bu gece Türkiye’yi milli iradesi değil, ipleri elimizde olan kuklalarla yöneteceğiz’ mesajı veren, kendi kanallarında darbe girişimini meşru göstermeye çalışan devletleri şaşkına çeviren bir direniş!

Harekete geçen bir millet!

Şahadet parmakları havada, tekbirlerle savaş makinelerinin üzerine yürüyen bedenler…

Silahı imanı olan Tokatlı Şehit Mehmet Güder…  Evladını millete emanet edip giden Tokatlı Şehit Birol Yavuz… Erkan Yiğit, Ferhat Kaya, Erdem Diker, Hüseyin Kısa, Ferhat Koç… Tokatlı yiğitler, Tokatlı aslanlar! Ve Ömer Halisdemir… Kahpe kalkışmanın, ihanet dolu darbe girişiminin seyrini değiştiren bir kahraman…

Unutmadık! Unutmayacağız! Unutturmayacağız!

Hem mensubu olduğumuz milletimizle, iman dolu göğüsleriyle savaş makinelerine direnen şehitlerimizle ve her zaman vatan, bayrak, devlet, millet uğruna, şehitler tepesini boş bırakmayan Tokatlılarla gurur duyuyoruz.

Şehit ve gazilerimiz gerekeni yaptılar! Sıra bizde! Çocuklarımıza, torunlarımıza ve onlardan sonra geleceklere bu ruhu miras olarak bırakacağız.

Anlatacağız!

En güçlü olduğumuz dönemde bile millet iradesine saldırı yapılabileceği gerçeğini aklımızdan çıkarmayacağız. Milli birlik ve beraberliğimize gölge düşmesine, ayrıştırılmaya izin vermeyeceğiz.

Düşman saldırıya geçtiğinde, bu topraklarda yaşayan bizlerin hangi dili konuştuğuyla düşmanın ilgilenmediği, şehitlerin camilerden mi yoksa cemevlerinden mi kaldırılıyor olduğunun onlar için bir önemi olmadığı gerçeğini hep hatırlayacağız.

Bugün kutluyor olduğumuz 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günümüzde coşkumuz daim olsun.

Şehitlerimizin ruhları şad, gazilerimizin canları sağ olsun!

Devletimiz baki, irademiz hür olsun…

Vatan sağ olsun!

Lütfi Bora

Tokat Ticaret Borsası

Yönetim Kurulu Başkanı